Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Ochota


Aktualności

Program Profilaktyczny - szczepienia przeciwko HPV

Program Profilaktyczny - szczepienia przeciwko HPV

SZPZLO warszawa- Ochota 1 czerwca br. przystapił do powszechnego darmowego program szczepień przeciwko wirusowi HPV dla dziewczynek i chłopców w wieku 12 i 13 lat. Szczepienia odbywają się w placówkach w dzielnicach Ochota i Ursus oraz w Raszynie. Rejestracji na szczepienie mozna dokonać poprzez infolinię: 22 +48228223221- 25 w godzinach od 7.00-18.00
 

Wirus brodawczaka ludzkiego (Human Papilloma Virus) jest odpowiedzialny za rozwój łagodnych zmian o charakterze brodawek na błonach śluzowych i skórze. Niebezpieczne są typy onkogenne wirusa o wysokim potencjale wywoływania zmian nowotworowych, gdzie w wyniku przetrwałego zakażenia może dojść po latach do rozwoju raka szyjki macicy, odbytu, pochwy, sromu, prącia oraz gardła.

Większość zakażeń HPV na szczęście ma charakter bezobjawowy i przemijający. Jednak u niektórych osób nie dochodzi do samoistnego usunięcia wirusa. Wtedy zakażenie przetrwałe może w kolejnych latach prowadzić do onkogenezy (procesu powstania nowotworu) i wywołać zagrażającą życiu chorobę, np. raka szyjki macicy.
Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać na bieżąco informacje o nowościach naszego portalu: więcej

NEWSLETTER

Regulamin Bezpłatnego Newslettera.