Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Ochota


Aktualności

HYDROTERAPIA

HYDROTERAPIA

W dniu 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody.
 
Woda – życie, zdrowie i uroda
Woda jest składnikiem wszystkich tkanek, każdej komórki, każdego układu naszego organizmu. Warunkuje prawidłowe ich funkcjonowanie i jest rewelacyjnym transporterem substancji ustrojowych jak hormony, enzymy.
- Dobrym nawykiem jest picie płynów w małych ilościach, często, w ciągu całego dnia. Zachwianie równowagi wodnej powoduje odwodnienie – mówi w materiale filmowym dr Jerzy Odonicz-Czarnecki specjalista balneologii i medycyny fizykalnej.
 
Jakie formy hydroterapii poleca nasz ekspert?
Jak rozpoznać odwodnienie?
Jakie korzyści zdrowotne daje nam regularne picie wody?
Zobacz film z ekspertem na kanale YouTube Akademia NFZ.
 
W Polsce nie brak miejscowości słynących z naturalnych właściwości wód leczniczych. Z leczenia uzdrowiskowego może korzystać każdy nas.
10 kroków - jak wyjechać na leczenie do uzdrowiska?
Do sanatorium z e-skierowaniem
Skierowania do sanatoriów lub rehabilitację uzdrowiskową wystawiane są teraz także w formie elektronicznej. E-skierowanie wraz z informacją o jego statusie dostępne jest w Internetowym Koncie Pacjenta oraz w aplikacji mojeIKP.
 
Materiały edukacyjne przygotowane w ramach akcji „Środa z Profilaktyką” są dostępne bezpłatnie na: Zachęcamy do obejrzenia i lektury materiałów edukacyjnych oraz szerokiej dystrybucji z informacją o cyklu NFZ „Środa z Profilaktyką”.

Aktualizacja: 22.03.2023 r.

 
Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać na bieżąco informacje o nowościach naszego portalu: więcej

NEWSLETTER

Regulamin Bezpłatnego Newslettera.