Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Ochota


Aktualności

Certyfikat Akredytacyjny Podstawowej Opieki Zdrowotnej dla SZPZLO Warszawa-Ochota

Certyfikat Akredytacyjny Podstawowej Opieki Zdrowotnej dla SZPZLO Warszawa-Ochota

Ponownie otrzymaliśmy CERTYFIKAT AKREDYTACYJNY PODSTAWOWEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ dla naszych placówek. forma niezależnej oceny zewnętrznej pracy placówki.
Kolejny certyfikat to owoc wytężonej pracy naszego Zespołu.  Byliśmy jednym z pierwszych ZOZ-ów w Polsce, który w 2018 uzyskał Certyfikat Akredytacyjny.
Uzyskanie akredytacji wiąże się ze skomplikowanym procesem sprawdzającym.
 Warunkiem uzyskania certyfikatu, jest pozytywna ocena w ramach tzw. przeglądu akredytacyjnego dokonywanego przez zespół wizytatorów z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, podlegającego Ministerstwu Zdrowia.
Akredytacja określa standardy oraz poziom jakości i bezpieczeństwa świadczenia usług realizowanych przez placówki medyczne. Certyfikat ważny jest 3 lata. Po tym okresie odbywa sie kolejna procedura sprawdzająca.
Certyfikat jakości otrzymało jedynie ok. 200 placówek w Polsce, co stanowi 1/1000 (promil) wszystkich placówek w naszym kraju.
Posiadanie akredytacji jest potwierdzeniem wiarygodności placówki oraz spełnienia przez nią wielu ściśle określonych wymogów z obszarów zarządzania administracyjnego oraz medycznego.
 
Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać na bieżąco informacje o nowościach naszego portalu: więcej

NEWSLETTER

Regulamin Bezpłatnego Newslettera.