Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Ochota


Aktualności

Prawie 300 badań podczas Pikniku!

Prawie 300 badań podczas Pikniku!

W ostatnią niedzielę, 18 września, mieliśmy przyjemność spotkać się z mieszkańcami Ochoty podczas XVIII Rodzinnego Pikniku Integracyjnego. Mimo że aura nie do końca dopisała i poranek straszył deszczem, w Parku Szczęśliwickim pojawiło się wiele osób, które chciały skorzystać z badań profilaktycznych prowadzonych na stanowisku SZPZLO Warszawa – Ochota. Badania wykonano w sumie 283 osobom.

Największym zainteresowaniem cieszyły się konsultacje z lekarzem dermatologiem i kontrola znamion. Z badania dermatoskopowego skorzystało aż 66 osób. U ośmiu badanych pojawiło się podejrzenie zmian nowotworowych. Pacjenci ci skierowani zostali na dalszą diagnostykę do placówek SZPZLO.
 

Wielu chętnych ustawiło się w kolejce do wykonania pomiarów poziomu glukozy (wykonaliśmy aż 63 badania) i cholesterolu (26 osób). Badaliśmy również poziom trójglicerydów (25 osób) i ciśnienie krwi (31 osób), a osobom palącym papierosy zaproponowaliśmy badanie poziomu dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu – smokolajzer. Zdecydowało się z niego skorzystać 6 osób. Najmłodsi uczestnicy pikniku poddawali się badaniu widzenia barw (8 osób).
   

Do udziału w Pikniku zaprosiliśmy także psychologów Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Z konsultacji skorzystało 11 osób.


Przy stanowisku SZPZLO Warszawa – Ochota można było wykonać także badanie słuchu i badanie mammograficzne. W audiobusie stawiły się 44 osoby, z bezpłatnego badania piersi skorzystało 14 Pań.

Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać na bieżąco informacje o nowościach naszego portalu: więcej

NEWSLETTER

Regulamin Bezpłatnego Newslettera.